Beslenme

Öğrencilerimizin yemekleri mutfak görevlimiz tarafından, hijyenik koşullarda okulumuz mutfağında pişirilir. Mutfak görevlimiz periyodik olarak bir Devlet Hastanesinde Portör muayenesinden geçer ve raporları saklanır.

Okul mutfak alışverişi her hafta online marketlerden tercih ettiğimiz belirli ve güvenilir markalardan yapılmaktadır. Sebze ağırlıklı akdeniz usulü pişirilen yemeklerde özellikle pişirme şekline önem vermekteyiz. Az yağlı ve az tuzlu, kendi suyunda pişen sebze yemeklerinde sıvı yağ kullanılmaktadır. Yemek numunelerimiz (gerektiğinde tahlil edilebilmesi için) 24 saat süreyle soğutucuda saklanır. Güncel yemek menüsü her ayın başında velilerimiz ile web sayfasında ve bülten olarak paylaşılmaktadır. Menüde bir değişiklik yapılmamasına özen gösterilmekte, her hangi bir değişiklik mevcut ise velilerimiz ile paylaşılmaktadır. Okulumuzda sabah kahvaltısı, öğle yemeği ve ikindi kahvaltısı mevcuttur. Sabah kahvaltısı açık büfe şeklinde olup sosis, salam, sucuk vb.. işlenmiş et ürünleri verilmez. Mevsime uygun şekilde sebze tüketimine özen gösterilir.Süt, peynir, zeytin, bal, pekmez, yumurta, reçel vb.. oluşan klasik kahvaltı tabağı menüsü hazırlanır. Yemeğini yemeyen veya az yiyen çocukların mutlaka öğretmeni tarafından velisi gün içinde haberdar edilmektedir. kindi kahvaltısı genellikle karışık mevsim meyveleri ve yanında ek olarak kalorili yiyeceklerden oluşur. (kek, poğaça,kurabiye vb..). Velilerimiz zaman zaman çocuklarımıza ikram etmek üzere unlu mamuller getirmektedir. Bunların ev yapımı olmasına özen gösterilmesini önemle rica ediyoruz. Özellikle doğum günü pastalarının olabildiğince sade, katkısız olması çocuklarımızın sağlığı için önemlidir. Özellikle doğum günü pastalarının olabildiğince sade, katkısız olması çocuklarımızın sağlığı için önemlidir. Bu nedenle velilerimizin doğum günü pasta ve malzemelerinde bu kriterlere uygun hazırlıklar yapmalarını önemle rica ediyoruz. Diğer taraftan yemek yeme problemleri mevcut çocuklarımıza yönelik rehberlik çalışmaları okul psikoloğumuz tarafından yürütülmekte ve problemin çözümüne yönelik danışmanlık verilmektedir.

Beslenme saatleri;
Kahvaltı Saati: 8.30–9.30
Ö̈ğlen Yemeği Saati: 12.00–13.00
İkindi Kahvaltısı Saati: 15.00–16.00

Kahvaltı, Öğlen yemeği ve ikindi kahvaltısı saatlerine çocuklarımızın sınıf – eğitim ve bakımlarının aksamaması nedeniyle veliler tarafından özen gösterilmesini rica ederiz. Beslenme saatleri haricinde gelen çocuklarımızın ise (beslenme saatlerine yetişememe durumlarında) velileri tarafından beslenmelerinin yaptırılarak getirilmesi gerekmektedir. Oyun Grubu Programımız; haftanın 3 ya da 5 günü olmak üzere 10.00-12.00 saatleri arasındadır. Oyun grubuna dahil olan çocuklarımıza saat 11.30'da ara öğün beslenmesi (meyve veya yoğurt) verilmektedir.

Bizi Sosyal Medyadan Takip Edebilirisiniz