Hakkımızda

2000 yılından T.C. Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı olarak kurulan Anaokulumuz, 2-6 yaş arası çocuklarımıza 12 ay boyunca proje tabanlı eğitim veren, kendini özgürce ifade edebilen, Atatürk İlke ve İnkılaplarına saygılı, çevresini düşünerek sorgulayabilen, doğa sevgisi ve çevre bilinci oluşmuş, paylaşmayı bilen, arkadaşlarının haklarına saygılı, uygar ve mutlu çocuklar yetiştirmeyi hedefleyen bir kurumdur. Okulöncesi eğitim kurumumuz, Maltepe Adatepe’de, meyve ağaçları ve yeşillikler içinde, bahçeli, bağımsız, trafikten uzak, 2 kattan oluşan 900 m2’lik müstakil binasında hizmet vermektedir. Çocuklarımızı, İlköğrenime ve yaşama hazır, kendine güvenen ve bu güveni özgürce ifade edebilen, sorumluluk alabilen ve sorunlara çözüm üretebilen, paylaşımcı neşeli, yaratıcı zekâya sahip, insanı, çevreyi, hayatı ve sanatı seven, lider ruhlu, cesaretli, dürüst bireyler olarak yetişmeleri için emek vermekteyiz.

Eğitimizide

Hijyenik bir ortamda, güler yüzlü personelimiz ve mesleğinin sorumluluğunu alabilen tecrübeli öğretmenlerimizle çocuklarımıza, sağlıklı, güvenli ve çağdaş bir eğitimi, okul – aile işbirliği ve dayanışması içinde vermektir.
Kendine güvenen, sorumluluk sahibi, kendi başına karar verebilen, öğrenme isteği duyan, yaratıcı, meraklı, aktif ve neşeli çocuklar yetiştirmektir.
Çocukların gelişim düzeyleri, ilgi alanları ve ihtiyaçlarına göre hazırlanan eğitim programı ile bilimsel bilgiyi ön plana çıkaran, sanatsal ve kültürel etkinliklere önem veren, yaratıcılığı destekleyen eğitim anlayışı ve aile katılımına olan desteği ile ulusal ve uluslararası düzeyde bilinen ve tercih edilen bir kurum olmaktır.
Gülen Yunus Anaokulu eğitim programı, gelişimsel gereksinimleri karşılamayı, gelişim alanlarının birbiri ile olan dinamik etkilemişimi desteklemeyi, öğrencinin tüm alanlarındaki davranışlarını daha üst düzeye çıkarmayı, çeşitlendirmeyi ve zenginleştirmeyi hedeflemektedir.

Kurucularımızdan

  • Çiğdem Kocaman
    Gülen Yunus Anaokulu Kurucusu ve Onursal Başkanı
  • Amerikan Kültürü ve Edebiyat bölümünü bitirmiştir. Çocuklara olan sevgisini aldığı formasyon eğitimiyle tamamladıktan sonra Zümrütevler İlköğretim Okulunda inglizce öğretmeni olarak meslek hayatına başlamıştır. Koşuyolu Gönüllü Merkezi ve Adıgüzel Güzel Sanatlar Lisesinde inglizce öğretmenliği yapmıştır. Amacı; çağdaş, sevgi dolu, inandığı doğruların peşinden giden mutlu çocuklar yetiştirmek ve öğrencileriyle birlikte kurumunu da çağın gereklerine uygun olarak büyütmektir.

    Eylem Hışım
    Gülen Yunus Anaokulu Başkanı ve Okul Müdürü

Mutlu Aileler

Bize bu güzel günü hazırladığınız için öncelikle çok teşekkür ediyorum. Gerçekten çok eğlendik ve çocukluğumuzu yaşadık:) Oğlumla evde bazen vakit geçiremiyoruz, bu faaliyet gerçekten çok güzel ve keyifli oldu. Emeği geçen herkese çok teşekküt ediyorum.

Menteş Ailesi

3 Yıldan beri sizlerle beraberiz üçüncü kez Anne çocuk katılım gününe katıldım. Her zaman olduğu gibi yine çok güzel bir gün geçirdim kızımın ne kadar geliştiğini ve sizlerin sayesinde ne kadar güzel şeyler öğrendiğine bir kez daha şahit oldum. İllerimizi anlattığınız tanımımız çok güzeldi çocuklarmızı topluma hazırlamanız ve coğrafyamız öğretmeniz gerçekten çok başarılıydı. Sizleri çok seviyorum ve bu sene ayrılacağımız için çok üzüntülüyüm ama kalbimiz hep sizinle olacak bunu bilmenizi isterim.

Halimergün Ailesi

Sizlerle olmaktan çok mutluyuz. Derya sizleri çok seviyor, bizde seviyoruz.Derya sizlerle mutlu bizde derya ile yüzünüz hep gülsün.

Tatar Ailesi

Bu gün için öncelikle emeği geçen herkese teşekkür ederim. Kıymetli bir gündü. Gelmeden önce bende heyecanlıydım. Nasıl olacak faaliyetlerde çok keyif aldım. Burda, Işının ortamında olmak ve onun dünyasına girmek heyecanlı idi. Herşey için sağolum.

Çakmak Ailesi

Çok güzel bir paylaşımdı. Teşekkür ederiz. Sizlerle olmak, çok neşeli yavrularımız bu şekilde görmek çok heyecan vericiydi. Anketde çok komik ama düşündürücü. Emeğiniz sonsuz bunuda açıklamak çok zor. Çok özverici bir meslek yapıyoruz. Sizlere saygımız çok fazla. Berk de sandalye kapmaca çok eğlenceli diyor.

Çelik Ailesi

Sizlere bu güzel anları yaşattığınız için çok teşekkür ederim. Kızım ve benim için özel bir gün oldu. Diğer çocukları tanıma imkanımız oldu. Kızımın özel bir eğitim aldığını gördüm. Sizleri tanıdıkça her şey için çok teşekkürler

Ciner Ailesi

Bugün yaşadığım duygulardan dolayı o kadar mutlu oldum ki, nasıl teşekkür edeceğimi bilemiyorum. Çocuklarımı ve ben iyi ki sizleri tanımışız. Bu tip organizasyonların devamını dilerim. Başarılarınızın devamını dilerim. Herşey için teşekkürler.

Özarslan Ailesi

Evimizde yaratmaya çalıştığımız sevgi dolu ortamın devamını okulda devam ettiriyorsunuz öncelikle hepinize bu konuda çok teşekkür ederim. Emeği geçen herkese çok teşekkür ederim. Kızımla arkadaşlarıyla ve aileleri ile bugünü paylaşmak çok güzeldi. Bu güzel gün için hepinizin yüreğine sağlık.

Ulman Ailesi

Öncelikle bu güzek günü düzenlediğiniz için çok teşekkürler. Kızım, size emanet etmeye karar vermekle ne kadar doğru yaptığımı her gün daha iyi anlıyor ve mutlu oluyorum. Güler yüzünü, samimiyetiniz ve emeğiniz için tekrar tekrar teşekkür ederim.Okulunuzdaki her çocuk ile birebir ilgilenmenin nedenli zor olduğunu tahmin edebiliyorum. Ama siz sihirli bir biçimde bunu başarıyorsunuz. Sizi gönülden tebrik ediyor ve teşekkür ediyorum.

Alaçam Ailesi

Bizi Sosyal Medyadan Takip Edebilirisiniz