Hijyen Eğitimi ve Denetimi

Hijyenik bir ortamda güler yüzlü personelimiz, tecrübeli öğretmenlerimiz ile çocuklarımıza sağlıklı, güvenli ve çağdaş bir eğitimi, aile ile işbirliği ve dayanışma içinde olarak vermektir.

Okulumuzun kapısı veli ve misafirlerimize her zaman açıktır. Güvenlik nedeniyle, velilerin ve velilerce görevlendirilen kişilerin çocukları okuldan almak için ya da başka bir amaçla okulu ziyaretleri sırasında temizlik-hijyen ve güvenlik amacıyla okul lobisine galoşsuz girmemelerini veya lobi dışında beklemelerini önemle rica ediyoruz. Öğrencilerimizin yemekleri mutfak görevlimiz tarafından, hijyenik koşullarda okulumuz mutfağında pişirilir.

(3–6) yaş dönemi çocuklarımızın cinsel kimliklerini edinme ve kız çocuklar için anneyi, erkek çocuklar için ise babayı model alma dönemidir. Bu dönem içerisinde kız çocuklarımızın anne modeli doğrultusunda çoğu kez annenin giysilerini giyme, topuklu ayakkabı özentisi, annenin makyaj malzemelerini kullanma ve bu döneme eklenen mülkiyet edinme duygusu ile kendine ait cinsel kimliği ile örtüşen malzeme sahibi olma (makyaj malzemesi, topuklu süslü terlikler, değişik tokalar vb...) gibi davranışlar gözlenmektedir. Tüm bunlar kız çocuklarda normal karşılanmalıdır. Fakat siz anne-babalardan ricamız, kişiye yani çocuğa özel alınmış malzemelerin okula mümkün olduğunca getirilmemesidir. Ricamızın en temel nedeni sağlık ve hijyen güvenliğidir.

Okulumuzda, ayrıca temizlik görevlileri bulunmaktadır. Yılda iki kez Profesyonel ve Yetkili Şirket tarafından komple ilaçlama ve dezenfekte yapılmaktadır. Gün içinde rutin temizlik ve havalandırma kat görevlileri tarafından sabah,öğle ve akşam olmak üzere 3 kez yapılmaktadır. Öğrencilerin elleri ile sıkça temas ettikleri masa tablası, sandalye yaslanma yerleri, merdiven korkulukları, kapı kolları, musluk başları, oyun parkı gibi yerler her hafta çocuk sağlığına uygun temizlik malzemeleri ile sık sık temizlenmektedir

Bizi Sosyal Medyadan Takip Edebilirisiniz